Dziękujemy za wypełnienie formularza
Na Twój adres e-mail wysłaliśmy wiadomość z Raportami do pobrania.
Pobierz raport
Wypełnij formularz, aby otrzymać dostęp do naszych najnowszych publikacji.

Nasze usługi

Outplacement

Outplacement to usługa wsparcia zwolnionych pracowników firmy w przejściu do nowych miejsc pracy. Składa się na nią szereg narzędzi, takich jak warsztaty, szkolenia, sesje coachingowe, materiały edukacyjne, spotkania z rekruterami i doradcami zawodowymi oraz wsparcie psychologiczne.

Realizowany jest poprzez indywidualne sesje jeden na jeden lub w formacie grupowym. Tematyką obejmują doradztwo zawodowe, ocenę kariery, rozwijanie umiejętności mentoring, przygotowanie do wyjścia na rynek pracy, tworzenie CV, rozmowy kwalifikacyjne, rozwój sieci zawodowej i negocjacje.

Potrzebujesz usługi outplacementu?

Napisz do nas!
Twoje dane zostaną wykorzystane wyłącznie do dalszego kontaktu, w celu przedstawienia naszej oferty.

Dziękujemy za kontakt!

Skontaktujemy się z Tobą, aby porozmawiać o szczegółach współpracy i przedstawić naszą ofertę.

 

Nasi konsultanci wspierają osoby poszukujące nowej pracy, a także te, które chcą założyć nową firmę lub przejść na emeryturę. Programy outplacementowe mogą trwać od 1 do 12 miesięcy i są oferowane pracownikom na różnych poziomach stanowiska.

Outplacement zapewnia byłym pracownikom niezbędne wsparcie w kreowaniu nowej ścieżki zawodowej oraz buduje morale tych, którzy pozostają w firmie. Dzięki temu widzą, że mogą liczyć na niezbędne wsparcie po odejściu z firmy.

Jaki program outplacement wybrać?

Outplacement Grupowy

Program outplacementu grupowego skierowany jest do grup osób i ma formę warsztatów z konsultantami kariery. Pracownicy mogą też odbywać indywidualne spotkania z doradcami zawodowymi.

Outplacement Indywidualny

Osoba objęta programem indywidualnym otrzymuje dedykowanego konsultanta. Dzięki temu można precyzyjnie określić indywidualne potrzeby pracownika i skutecznie przygotować go do znalezienia nowej pracy.

Outplacement Executive

Executive outplacement to program indywidualny, przeznaczony dla osób zajmujących stanowiska menedżerskie oraz pracowników, którzy piastują ważne pozycje w obszarach dotyczących zarządzania. 

Dlaczego warto?

 • Firmy korzystające z programów outplacement odnotowują nawet dwukrotnie mniej pozwów sądowych.
 • Pracodawcy, którzy stosują różne sposoby wsparcia odchodzących pracowników, odnotowują o 20% wyższe zyski niż pozostałe firmy.
 • Program outplacement pomaga zapobiec przekazywaniu przez pracowników wrażliwych informacji oraz tajemnic firmy.
 • W 50% firm podejmujących działania outplacement, poziom satysfakcji pracowników po zwolnieniu utrzymuje się na tym samym lub wyższym poziomie.
 • Pracodawcy, którzy nie oferują wsparcia zwalnianym pracownikom, narażają się na ryzyko pogorszenia wizerunku firmy oraz marki pracodawcy.
 • Proces korzystnie wpływa również na pracowników pozostających w firmie,  zmniejszając ich poczucie niepewności.

Pakiet korzyści

Zwolnieni Pracownicy

Wsparcie merytoryczne i opieka psychologiczna, w tym liczne szkolenia, doradztwo zawodowe oraz poszukiwanie nowego miejsca pracy

Zarząd, działy HR

Wsparcie w procesie zwolnień, pomoc w podejmowaniu trudnych decyzji, doradztwo prawne, współudział w rozmowach z pracownikami

Menedżerowie, kierownicy, zespoły

Wsparcie po przeprowadzeniu redukcji, budowanie nowych zespołów, rekomendacje w zakresie tworzenia efektywnych struktur oraz budowania zaangażowania i motywacji

Pracodawca

Wsparcie w budowaniu wizerunku odpowiedzialnego pracodawcy, zarówno wśród pracowników dotkniętych redukcją jak i pozostających w firmie

Proces realizacji usługi:

Usługę outplacementu każdorazowo szyjemy na miarę, dostosowując ją do indywidualnych potrzeb firmy. Na tej podstawie wybieramy rodzaj programu oraz jego poszczególne elementy.

W zależności od liczby osób dotkniętych redukcji etatów oraz poziomom stanowisk jakie zajmują możesz zdecydować się na przeprowadzenie outplacementu grupowego, indywidualnego lub executive. 

 • diagnoza bieżącej sytuacji w firmie, analiza potrzeb
 • opracowanie strategii outplacementu
 • zapoznanie zwolnionych pracowników z planem
 • wdrożenie programu w firmie
 • podsumowanie i ocena procesu

Oferta

W ramach usługi Goldman Recruitment możesz samodzielnie wybrać, które elementy programu zaproponujesz swoim Pracownikom. Dzięki temu możesz tworzyć strategie dostosowane do bieżącej sytuacji w firmie.

Do dyspozycji masz aż 36 elementów, które możesz dowolnie łączyć w pakiety, zarówno w przypadku outplacementu grupowego jak i indywidualnego.

Nasi Konsultancie wspierają Cię na każdym etapie budowania strategii, o wstępnej analizie potrzeb zaproponują bazową wersje usługi, którą dodatkowo będziesz mógł rozbudowywać i modyfikować.

Masz więcej pytań? Napisz do nas, chętnie odpowiemy!

Raporty
i publikacje

Raport wynagrodzeń
Human Resources, Accounting & Finance, Advisory & Audit, Banking & Insurance, Shared Service Centers