Dziękujemy za wypełnienie formularza
Na Twój adres e-mail wysłaliśmy wiadomość z Raportami do pobrania.
Pobierz raport
Wypełnij formularz, aby otrzymać dostęp do naszych najnowszych publikacji.

Oferta pracy

Kontroler Finansowy

Nr ref. 103/4/2024/EL/2707

Dla naszego Klienta, międzynarodowej firmy z branży usługowej, poszukujemy kandydatów na stanowisko Kontrolera Finansowego.

Warszawa (Mazowieckie)
Lokalizacja
Accounting & Finance
Specjalizacja
Kierownik
Poziom stanowiska
permanent
Rodzaj umowy
English
Wymagany język
Emilia Ludwig-Bąk
Konsultant

Opis stanowiska:

  • odpowiedzialność za planowanie i analizy finansowe, prognozowanie, budżetowanie i kontrolę wewnętrzną,
  • odpowiedzialność za sprawozdawczość finansową i operacyjną dla zarządu i rady dyrektorów, a także zgodność z przepisami prawa powszechnego,
  • raportowanie do CEO podmiotu oraz CFO Grupy odpowiedzialnego za pion,
  • przeglądanie wyników firmy i dostarczanie kierownictwu dokładnych raportów finansowych,
  • przygotowywanie raportów MSSF na koniec miesiąca dla zarządu krajowego i grupowego, w tym rachunków zysków i strat, bilansów i sprawozdań z przepływów pieniężnych,
  • przygotowywanie, przeglądanie i analizowanie obrotów, marży i kosztów,
  • prognozowanie przyszłych wyników finansowych,
  • przygotowywanie i analizowanie budżetów, zwykle w cyklu miesięcznym lub kwartalnym, zgodnie z potrzebami poszczególnych działów,
  • monitorowanie rzeczywistych wyników w porównaniu z budżetem i raportowanie odchyleń zarządowi.
  • zapewnienie dokładności sprawozdań finansowych,
  • zapewnienie przestrzegania przez spółkę lokalnych przepisów prawa i standardów rachunkowości, w tym MSSF, identyfikowanie ewentualnych problemów w tym zakresie i proponowanie rozwiązań.

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe z rachunkowości lub finansów,
  • znajomość zasad finansów i rachunkowości,
  • doświadczenie zawodowe w obszarze controllingu finansowego co najmniej 2 lata,
  • znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie, co najmniej komunikatywna — warunek konieczny (kontakty z osobami anglojęzycznymi w Centrali Grupy w Czechach),
  • silne zdolności analityczne i umiejętność analizowania danych finansowych oraz identyfikowania trendów i możliwości,
  • doskonała wiedza księgowa (samodzielne sporządzania sprawozdań finansowych),
  • biegła znajomość MS Excel i nowoczesnych oprogramowań finansowych,
  • znajomość systemu Symfonia FK i Handel – warunek konieczny,
  • umiejętności organizacyjne i zdolność zarządzania i śledzenia wielu zadań finansowych jednocześnie,
  • umiejętności identyfikowania i rozwiązywania problemów finansowych w miarę ich pojawiania się,
  • umiejętności zarządzania czasem – dotrzymanie terminów,
  • znajomość systemu SAP – mile widziana (aktualnie syste SAP nie jest używany w Spółce, ale rozważana jest możliwość jego wdrożenia),
  • certyfikat biegłego rewidenta (CPA) lub biegłego rewidenta (CA) – mile widziane.

Oferujemy:

  • atrakcyjne wynagrodzenie,
  • stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę z drugim co do wielkości touroperatorem w Europie,
  • praca w młodym, przyjaznym zespole, świetna nieformalna atmosfera w pracy,
  • brak dress codu,
  • dobrze skomunikowaną lokalizację biura (Warszawa Żoliborz, 5 minut pieszo od Metra Marymont),
  • elastyczne/ruchome godziny pracy (rozpoczynamy pracę między 08:00 a 10:00),
  • fundusz socjalny i pakiet świadczeń podstawowych (karty sportowe, ubezpieczenie zdrowotne, ubezpieczenie na życie, karty lunchowe),
  • atrakcyjne rabaty na wakacje dla Ciebie i Twoich bliskich.