Dziękujemy za wypełnienie formularza
Na Twój adres e-mail wysłaliśmy wiadomość z Raportami do pobrania.
Pobierz raport
Wypełnij formularz, aby otrzymać dostęp do naszych najnowszych publikacji.

Oferta pracy

Główny Księgowy

Nr ref. 193462/8097
Dla naszego Klienta, firmy produkcyjnej z przychodem do 500 mln PLN z okolic Łomży, szukamy kandydata na stanowisko Głównego Księgowego.
Białystok (podlaskie), Ostrów Mazowiecka (mazowieckie), Łomża (podlaskie)
Lokalizacja
Finanse i księgowość
Specjalizacja
Kierownik
stała
Rodzaj umowy
angielski, polski
Wymagany język
Przemysław Romulewicz
Konsultant

Opis stanowiska:

  • odpowiedzialność za prawidłowe i terminowe rozliczenia podatkowe, sporządzanie deklaracji i prowadzenie dokumentacji podatkowej,
  • nadzór nad ewidencją operacji gospodarczych zgodnie z prawem bilansowym oraz podatkowym,
  • sporządzanie sprawozdań finansowych spółki (miesięcznych, kwartalnych i rocznych) oraz miesięcznych raportów dot. wyników spółki,
  • nadzór nad prawidłowym obiegiem i rozliczeniem dokumentów księgowych,
  • sporządzanie sprawozdań statystycznych i innych wymaganych przepisami prawa,
  • przygotowywanie analiz i raportów na potrzeby wewnętrzne firmy,
  • współpraca z audytorem oraz innymi instytucjami zewnętrznymi (US, GUS, ZUS, banki itp.),
  • udział w tworzeniu procedur i regulaminów wewnętrznych oraz nadzór nad zasadami księgowymi oraz instrukcjami,
  • optymalizacja procesów księgowych i podatkowych oraz wdrażanie usprawnień,
  • nadzór merytoryczny i organizacyjny nad 10-osobowym działem księgowości,
  • zamykanie okresów finansowych zgodnie z wewnętrznymi wymogami grupowymi i polskimi zasadami,
  • organizowanie i nadzór nad okresowymi spisami z natury składników majątku,
  • obsługę audytu zewnętrznego,
  • prowadzenie ksiąg rachunkowych zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i zasadami wewnętrznymi spółki.

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe – kierunkowe (finansowe, ekonomiczne) lub ukończony kurs głównego księgowego,
  • minimum 3-letnie doświadczenie na stanowisku Głównego Księgowego lub Zastępcy Głównego Księgowego w firmie z pełną księgowością,
  • znajomość zasad rachunkowości oraz bieżących przepisów prawa podatkowego,
  • rzetelność, sumienność, odpowiedzialność oraz umiejętność analitycznego myślenia,
  • dobra znajomość  procedur dotyczących sprawozdawczości finansowej,
  • nastawienie na współpracę i bieżące wsparcie działalności spółki w zakresie raportowania zarządczego, kontrolingu,
  • umiejętność (gotowość) rozwijania podległego zespołu,
  • terminowość i nastawienie na realizację wyznaczonych zadań,
  • umiejętność ustalania priorytetów i efektywnego zarządzania czasem,
  • znajomość programu SAP – będzie dodatkowym atutem,
  • biegła obsługa pakietu MS Office (w szczególności MS Excel).

Oferta obejmuje:

  • stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę,
  • ciekawą i pełną wyzwań pracę w prężnie rozwijającej się firmie,
  • atrakcyjne wynagrodzenie.