Dziękujemy za wypełnienie formularza
Na Twój adres e-mail wysłaliśmy wiadomość z Raportami do pobrania.
Pobierz raport
Wypełnij formularz, aby otrzymać dostęp do naszych najnowszych publikacji.

Oferta pracy

OTC Team Leader

Nr ref. 192809/7494
For our client, who builds a new Global Business Services based in Warsaw, we are looking for OTC Team Leader.
mazowieckie (mazowieckie)
Lokalizacja
Finanse i księgowość, Centra usług wspólnych
Specjalizacja
Kierownik
stała
Rodzaj umowy
angielski, polski
Wymagany język
Marzena Bogucka
Konsultant

Opis stanowiska:

  • manage the Team: recruiting, giving feedback and coaching Team members,
  • ensure the right level of competencies in the Team,
  • keep process flows up to date and well documented,
  • monitor KPIs and internal controls to ensure efficiency and quality of processes,
  • ensure timely and accurate processing of transactions as per SLA,
  • play a key role in continuous improvements projects, including RPA,
  • manage OTC related audit tasks,
  • provide direct support to Manager with tasks and projects.

Wymagania:

  • education in the field of economics, finance, accounting or similar,
  • experience in finance - minimum 4 years,
  • working knowledge of ERP system,
  • experience in retail/wholesale sector would be an asset,
  • fluent English,
  • very good knowledge of Microsoft Office tools and particularly MS Excel,
  • high interpersonal skills.

  • attractive social benefits package (medical care, life insurance, MultiSport card, bonuses),
  • possibility of independence in creating new ideas and solutions for the employer,
  • participation in interesting and international projects.