Dziękujemy za wypełnienie formularza
Na Twój adres e-mail wysłaliśmy wiadomość z Raportami do pobrania.
Pobierz raport
Wypełnij formularz, aby otrzymać dostęp do naszych najnowszych publikacji.

Oferta pracy

Specjalista ds. Modelowania (Ryzyko Kredytowe)

Nr ref. 191601/6403
Dla naszego Klienta, jednej z wiodących grup Bankowych w Europie środkowo-wschodniej, poszukujemy Specjalisty ds. Modelowania (Ryzyko Kredytowe).
Warszawa (mazowieckie)
Lokalizacja
Bankowość i ubezpieczenia
Specjalizacja
Specjalista
stała
Rodzaj umowy
angielski
Wymagany język
Dominika Radziwonka
Konsultant

Opis stanowiska:

  • budowanie modeli ryzyka kredytowego zgodnych z wymogami IFRS9 oraz IRB,
  • utrzymywanie istniejących modeli statystycznych wykorzystywanych w procesie szacowania ryzyka kredytowego,
  • przeprowadzanie oceny działania modeli w ramach okresowego procesu monitoringu,
  • analizowanie zmian dokonywanych w obszarze modeli i szacowanie ich wpływu,
  • opracowywanie przekrojowych analiz dotyczących portfela kredytowego,
  • przygotowywanie prezentacji na potrzeby zarządcze.

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe (preferowane kierunki: matematyka, ekonometria, metody ilościowe),
  • minimum 2-letnie doświadczenie w dziedzinie modelowania ryzyka kredytowego,
  • znajomość SAS i SQL na poziomie umożliwiającym swobodną pracę z danymi,
  • znajomość języka angielskiego przynajmniej na poziomie B2,
  • wysoko rozwinięte umiejętności analitycznego myślenia,
  • duża samodzielność oraz dbałość o jakość,
  • wiedza z zakresu regulacji IRB będzie dodatkowym atutem.

Oferta obejmuje:

  • interesująca i stabilna praca,
  • prywatna opieka medyczna,
  • ubezpieczenie na życie,
  • Multikafeteria (Karta Multisport, bilety do kina, teatru, bony do sklepów itd.),
  • elastyczne godziny pracy,
  • możliwość pracy z domu.