Dziękujemy za wypełnienie formularza
Na Twój adres e-mail wysłaliśmy wiadomość z Raportami do pobrania.
Pobierz raport
Wypełnij formularz, aby otrzymać dostęp do naszych najnowszych publikacji.

Oferta pracy

Customer Service Analyst
Nr ref. 190870/5744
For our client, who is a global leader in the FMCG industry, we are looking for a candidate who can support the company in the field of customer care.
Łódź (łódzkie)
Lokalizacja
Obsługa klienta, Zakupy i łańcuch dostaw
Specjalizacja
Specjalista
stała
Rodzaj umowy
angielski
Wymagany język
Weronika Bartoszewicz
Konsultant

Opis stanowiska:

  • receiving, entering and managing internal customer orders,
  • management of unexpected situations related to product Logistics,
  • contact with an internal customer, establishing beneficial relations,
  • review Customer complaints and take appropriate action,
  • act as the liaison with other departments to get answers that he/she may not have readily available,
  • document all Customer interactions.

Wymagania:

  • min 1 year of experience in shipping/transport/import customer care area,
  • high-level language skills, both oral and written communication, (English min C1),
  • multitasking,
  • problem-solving attitude,
  • ability to gather and analyze information skillfully,
  • ability to manage difficult or emotional customer situations,
  • able to read and interpret written information.

  • international work environment, with the possibility of development within the company's structures,
  • constant contact with the global market and the opportunity to gain comprehensive experience,
  • dynamic and open work environment,
  • multisport card and private healthcare.