Oferta pracy

Główny Księgowy / Główna Księgowa
Nr ref. 190293/5167
Dla naszego klienta z branży finansowej, poszukujemy obecnie osoby na stanowisko Głównego Księgowego.
Warszawa (mazowieckie)
Lokalizacja
Finanse i księgowość
Specjalizacja
Kierownik
stała
Rodzaj umowy
Konsultant

Opis stanowiska:

  • prowadzenie ksiąg rachunkowych,
  • sporządzanie sprawozdań  finansowych,
  • zapewnienie poprawności rozliczeń spółki z urzędem skarbowym w zakresie podatków CIT, PIT, VAT oraz sprawozdawczości w tym obszarze,
  • koordynacja audytu finansowego spółki,
  • współpraca z regionalnym działem podatkowym w zakresie przygotowania dokumentacji cen transferowych,
  • odpowiedzialność za procedurę potwierdzania sald z kontrahentami, rozliczanie inwentaryzacji aktywów firmy, prowadzenie wszystkich ewidencji księgowych,
  • zapewnienie właściwego ujęcia podatku u źródła,
  • kontaktowanie się i współpraca z instytucjami zewnętrznymi (US, ZUS, GUS, NBP),
  • zarządzanie podległym zespołem finansowym.

Wymagania:

  • minimum 5 lat doświadczenia na stanowisku Głównej Księgowej/Głównego Księgowego oraz pracy w Biurze Księgowym,
  • znajomość systemu SAP będzie dodatkowym atutem,
  • znajomość ustawy o rachunkowości, praktyczna znajomość prawa podatkowego,
  • samodzielność w działaniu, skrupulatność, terminowość, wysoko rozwinięte umiejętności komunikacyjne,
  • doświadczenie w optymalizacji procesów księgowych,
  • znajomość języka angielskiego na poziomie B2.

Oferta obejmuje:

  • stabilne zatrudnienie,
  • możliwość rozwoju zawodowego poprzez udział w ciekawych projektach wewnętrznych oraz w szkoleniach,
  • dużą samodzielność pracy,
  • praca w miłym zespole.