Oferta pracy

Główna Księgowa/Główny Księgowy
Nr ref. 180932/4971
Dla naszego Klienta, międzynarodowej spółki produkcyjnej, poszukujemy obecnie osoby na stanowisko Główna Księgowa/ Główny Księgowy.
Warszawa (mazowieckie)
Lokalizacja
Finanse i księgowość
Specjalizacja
Kierownik
stała
Rodzaj umowy
angielski, polski
Wymagany język
Alicja Walczak
Konsultant

Opis stanowiska:

  • przygotowanie sprawozdania finansowego wg ustawy o rachunkowości dla firmy produkcyjnej,
  • zapewnienie poprawności rozliczeń spółki z urzędem skarbowym w zakresie podatków CIT, VAT oraz sprawozdawczości w tym obszarze,
  • koordynacja audytu finansowego spółki,
  • koordynacja współpracy z wewnętrznym SSC we wszystkich aspektach księgowo-podatkowych,
  • współpraca z regionalnym działem podatkowym w zakresie przygotowania dokumentacji cen transferowych,
  • zapewnienie właściwego uzgodnienia ksiąg US GAAP vs Polish GAAP,
  • kontrola nad poprawnością księgowań dla celów US GAAP w wybranych obszarach: VAT, ETR, CIT,
  • zapewnienie właściwego ujęcia podatku u źródła,
  • odpowiedzialność za kontakt z instytucjami zewnętrznymi, w tym US, GUS,
  • zapewnienie prawidłowego funkcjonowania kontroli SOX w zakresie obszaru sprawozdawczości finansowej i podatkowej,
  • zarządzanie podległym zespołem finansowym.

Wymagania:

  • wykształcenie ekonomiczne,
  • minimum 5 lat doświadczenia na stanowisku Głównej Księgowej/Głównego Księgowego,
  • znajomość ustawy o rachunkowości, praktyczna znajomość prawa podatkowego,
  • praktyczna znajomość amerykańskich standardów rachunkowości US GAAP,
  • samodzielność w działaniu, skrupulatność, terminowość, wysoko rozwinięte umiejętności komunikacyjne,
  • doświadczenie w optymalizacji procesów księgowych,
  • znajomość języka angielskiego na poziomie B2.

Oferta obejmuje:

  • stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę,
  • możliwość rozwoju zawodowego poprzez udział w ciekawych projektach wewnętrznych oraz w szkoleniach,
  • dużą samodzielność pracy.