Oferta pracy

Specjalista ds. VAT
Nr ref. 180096/4879
Dla naszego Klienta, międzynarodowej firmy z branży beauty o zasięgu globalnym zlokalizowanej w Warszawie, poszukujemy osób, które będą uczestniczyły w budowaniu nowego zespołu podatkowego.
Warszawa (mazowieckie)
Lokalizacja
Finanse i księgowość, Centra usług wspólnych
Specjalizacja
Specjalista
stała
Rodzaj umowy
angielski
Wymagany język
Dorota Piotrowska
Konsultant

Opis stanowiska:

  • przygotowywanie deklaracji VAT oraz uzgadnianie zwrotów podatku w ramach jednostek europejskich,
  • przygotowywanie raportów Intrastat i raportów ESL dla krajów europejskich,
  • generowanie raportów, weryfikacja kompletności i dokładności transakcji VAT,
  • analiza i uzgadnianie kont w zakresie podatku VAT,
  • przekazywanie sald z rachunków przejściowych VAT do podatku VAT należnego/płatnego,
  • przygotowywanie wniosku o płatność VAT i wysyłanie do zatwierdzenia oraz wykonywanie rozliczenia podatku VAT,
  • kontakt z lokalnymi urzędami skarbowymi.

Wymagania:

  • min. 2 - 3 lata doświadczenia zawodowego w obszarze podatków w organizacji typu SSC/BPO,
  • kierunkowe wykształcenie (finanse, rachunkowość, ekonomia lub pokrewne),
  • płynna znajomość języka angielskiego na poziomie min. B2,
  • znajomość zagranicznych regulacji podatkowych, szczególnie VAT bardzo mile widziana,
  • bardzo dobra znajomość programu SAP oraz HFM będzie dużym atutem,
  • biegłość w korzystaniu z pakietu MS Office,
  • komunikatywność i dobrze rozwinięte zdolności interpersonalne,
  • umiejętność pracy w dynamicznie zmieniającym się środowisku,
  • wysokie umiejętności organizacji czasu pracy.

  • możliwość uczestniczenia w budowaniu nowego zespołu i wzięcia udziału w procesie tranzycji,
  • stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę,
  • atrakcyjny pakiet benefitów (m.in. opieka medyczna, karta sportowa, ubezpieczenie, dofinansowanie do biletów komunikacji miejskiej, zniżki do teatrów oraz wiele innych),
  • dogodną lokalizację biura w okolicach centrum,
  • dynamiczną pracę w międzynarodowym środowisku.