Polski English

Nr ref. 17131/ 0

Dyrektor ds. eksportu

Lokalizacja: Warszawa

Wynagrodzenie: atrakcyjne

O pracodawcy

Dla naszego klienta, międzynarodowej marki działającej w branży "food" poszukujemy kandydata na stanowisko dyrektora ds. eksportu.

Opis stanowiska

  • Nadzór nad realizacją planów sprzedaży i dystrybucji produktów na danym obszarze zgodnie z wyznaczonymi przez firmę celami,
  • tworzenie i realizację strategii działań na rynkach eksportowych,
  • koordynowanie działań marketingowych poprzez uczestnictwo w targach handlowych i prowadzenie kampanii promocyjnych,
  • kontrola realizacji kontraktów zagranicznych,
  • czuwanie nad zgodnością otrzymywanych oraz wystawianych dokumentów z polskimi przepisami prawnymi i umowami międzynarodowymi,
  • analiza sprzedaży i kosztów bezpośrednich oraz kosztów bezpośrednich według grup towarowych i kierunków sprzedaży,
  • sporządzanie okresowych statystyk sprzedaży w ujęciach ilościowych i wartościowych,
  • sporządzanie planów i budżetu oraz analizy ich realizacji,
  • promocja i ochrona marki i image'u firmy w reklamie eksportowej.

Wymagania

  • mile widziane podyplomowe kierunkowe studia związane z handlem zagranicznym lub dyplom MBA,
  • biegła znajomość języka angielskiego jest warunkiem koniecznym,
  • ok. 5 letniego doświadczenia zawodowego w dziale eksportu w sektorze FMCG,
  • znajomość innego europejskiego języka będzie dodatkowym atutem,
  • wysoko rozwiniętę zdolności interpersonalne, sprzedażowe i negocjacyjne,
  • samodzielność, kreatywność oraz dynamika w działaniu,
  • pracy zorientowanej na cel i osiąganie wyników,
  • wysoka kultura osobista oraz łatwość w nawiązywaniu i podtrzymywaniu kontaktów,
  • dyspozycyjność, gotowość do podróży zagranicznych.

Oferta obejmuje

  • elastyczne podejście do formy współpracy,
  • dodatkowy pakiet świadczeń,
  • stabilne miejsce zatrudnienia w międzynarodowym środowisku pracy.